Baletnice Book Cover Baletnice
Agnieszka Starok
Tekturka
2017
Kartonowa
16
Edgar Degas
polski

„Baletnice” z serii Malarze Dzieciom od Wydawnictwa Tekturka to kartonowa książka dla dzieci ilustrowana obrazami Edgara Degasa opisująca doświadczenia dwóch dziewczynek w balecie.

Książka „Baletnice” z serii Malarze Dzieciom od Wydawnictwa Tekturka to kartonowa książka dla dzieci ilustrowana obrazami Edgara Degasa opisująca doświadczenia dwóch dziewczynek w balecie.

Książka jest ilustrowana oryginalnymi obrazami Edgara Degasa.

Książka "Baletnice" Agnieszka Starok Edgar Degas wyd. Tekturka seria Malarze Dzieciom

Książka „Baletnice” Agnieszka Starok Edgar Degas wyd. Tekturka seria Malarze Dzieciom

Klara i Emilia, zachęcone przez mamę, zaczynają chodzić na lekcje baletu. Wkładają przepiękne szeleszczące suknie i białe, mięciutkie baletki. Szybko okazuje się jednak, że balet wymaga ciężkiej pracy. „Baletnice” to opowieść o dziecięcych marzeniach i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

Ala jak większość dziewczynek w jej wieku oraz podobnie jak bohaterki książki chciałaby spróbować swoich sił w balecie. Zanim to nastąpi poznajemy trochę oblicze baletu właśnie poprzez książki. Ta zaprezentowana jest o tyle ciekawa, że przy okazji zgłębiania interesującego nas tematu przemycane są obrazy znanego malarza.

Książka „Baletnice” – propozycja zabawy plastycznej

My także zabawiłyśmy się w artystki tworząc wyjątkowe stroje baletowe z płatków kwiatów.

Baletnica w stroju z kwiatów w wykonaniu Ali

Baletnica w stroju z kwiatów w wykonaniu Ali

Baletnica w stroju z kwiatów w wykonaniu Ali

Baletnica w stroju z kwiatów w wykonaniu Ali

Baletnica w stroju z kwiatów w wykonaniu Ali

Baletnica w stroju z kwiatów w wykonaniu Ali

Co prawda stroje te nie są bardzo trwałe, ale robią fantastyczne pierwsze wrażenie.

W okresie wiosennym bardzo cenimy sobie zabawy z wykorzystaniem płatków kwiatów, jeśli macie pomysły jak jeszcze można je wykorzystać, to jesteśmy otwarte na propozycje :)

Inne książki z serii „Malarze dzieciom”

Jestem zachwycona pomysłem, aby jako ilustracje do książek dla dzieci wykorzystać obrazy znanych malarzy. „Baletnice” z obrazami Edgara Degas są jedną z trzech książek dostępnych w serii Malarze dzieciom, którą ogromnie Wam polecam.

Kupon rabatowy

Jeśli zdecydujesz się na zakup książek z serii Malarze dzieciom w sklepie pepito.pl, skorzystaj z kuponu rabatowego specjalnie dla czytelników mojego bloga, a zamiast 36zł za książkę zapłacisz 28zł. Kod „baletnice” podaj tutaj. Kod jest ważny do 22.04.18.