Książek dla dzieci jest teraz cała masa, więc warto myślę dobierać je tak, żeby wpasowywały się w aktualne zainteresowania dziecka i jakoś je pogłębiały, uzupełniały. I wcale nie muszą to być tematy zaawansowane takie jak matematyka czy historia, chociaż te na pewno też są bardzo ciekawe :) Czasami wystarczy temat prosty i bliski każdemu dziecku ot np. taki rower.

Książki dla dzieci o rowerach

Pixi Ja wiem! Mój rower

“Pixi Ja wiem! Mój rower”

“Mój rower” z serii “Pixi Ja wiem!” autor: Hanna Sörensen wyd. Media Rodzina

Książka w formacie kieszonkowym zawierająca sporo informacji o rowerach np. o ich budowie, historii, działaniu, a także dużo praktycznych porad i ciekawostek i wszystko to w cenie poniżej 5 zł.

 

 


Zuzia uczy się jeździć na rowerze

“Zuzia uczy się jeździć na rowerze”

“Zuzia uczy się jeździć na rowerze” z serii “Mądra Mysz” autor: Liane Schneider wyd. Media Rodzina

Zuzia, bohaterka serii książek, tym razem uczy się jeździć na rowerze. Początki są trudne, ale rodzinna wycieczka rowerowa nagradza starania.

Zdjęcia ze środka uzupełnię, jak odnajdę książkę w czeluściach mieszkania ;)


"Kastor naprawia rower"

“Kastor naprawia rower”

“Kastor naprawia rower” autor: Lars Klinting wyd. Media Rodzina

Kastor, sympatyczny bóbr i Maciuś jego młodszy towarzysz wybierają się rowerami na piknik. Niestety pęknięta dętka (a nawet dwie!) nieco pokrzyżowały im plany. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że razem z Kastorem i Maciusiem możemy dętkę załatać.

 

 

Zabawa w łatanie balonowej dętki

Żeby sprawdzić, czy sposób Kastora na znalezienie dziury w dętce się sprawdzi, nie musimy czekać, aż na prawdę przebijemy dętkę. Zamiast tego możemy zrobić balonową dętkę.

Potrzebny będzie do tego długi balon, który pompujemy (niezbyt mocno, żeby powietrze szybko nie uchodziło) i zawiązujemy na kształt koła.

Robimy w nim dziurę (najlepiej przy jednym z końców balona) i wkładamy do przygotowanej wcześniej wody w misce lub wannie.

REKLAMA:

Kicia Kocia na rowerze

Książka dla dzieci pt. Kicia Kocia na rowerze z serii Kicia Kocia wydawnictwa Media Rodzina.

Upcyklingowe frędzle do roweru DIY

Upcykling to wbrew pozorom nie jest termin z kolarstwa. Upcykling oznacza wtórne przetwarzanie odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce. Ta idea jest bardzo bliska dzieciom, które w różnych niepotrzebnych lub zniszczonych już rzeczach potrafią dostrzec wartość.

Jeśli macie więc w domu stertę reklamówek, które tylko zajmują miejsce, możecie tak jak my pokusić się o zrobienie z nich pomponów czy to do roweru czy do zabawy przy muzyce.

Powycinane paski przewlekłyśmy, a następnie zawiązałyśmy na uchwytach od balonów, które dostaliśmy przy okazji jakiejś akcji dla dzieci. Swoją drogą te chwyty od balonów to całkiem wdzięczny surowiec. Wykorzystywałyśmy go również przy tworzeniu tulipana.

Nasze pompony są w biało-czerwonych barwach więc przy okazji wyszedł jeszcze akcent patriotyczny :)

Pompony na razie służą do zabaw tanecznych, ale wkrótce przymocujemy je do uchwytów kierownicy roweru, żeby cieszyły także podczas jazdy.