Niesztampowe prezenty dla dzieci 3-5 lat na Dzień Dziecka

Zbliża się Dzień Dziecka, a zaraz potem przyjdzie sezon urlopowy. Pomyślałam więc, że w tym roku prezenty będą nawiązywały do lata i wakacji. Prezenty przewidziane są tak, żeby pasowały zarówno dla 3 latka jak i 5-latki.

Na dwór

Zestaw do dużych baniek mydlanych: specjalny płyn i pętelka

Prezent odpowiedni zarówno dla 3 letniego chłopca jak i 5 letniej dziewczynki. Nasza pętelka ma 60cm, co wydaje mi się odpowiednią wielkością. Płyn faktycznie pozwala stworzyć bańki gigant, ale nie należy go spieniać.

Cena zestawu: 50 zł Dostępny: tutaj

Praska do kwiatów + zielnik

 

Prezent raczej dla dziewczynki, ale niekoniecznie. W wieku 3+. Moja córa uwielbia zbierać kwiaty. Czasami zbyt nadgorliwie ku przerażeniu właścicieli osiedlowych ogródków. Praska przyda się nam wiosną i latem do suszenia kwiatów, a także jesienią do suszenia liści. Prezent można uzupełnić książką – zielnikiem, która zawiera zarówno opisy roślin, jak i miejsce na wklejenie znalezionych i ususzonych okazów.

Cena praski do kwiatów i liści: 39,90 Dostępna: tutaj

Cena książki: 29,90 zł Dostępna: tutaj

Mapy dla dzieci

Dzień dziecka wypada tuż przed sezonem wyjazdowym. Warto więc pomyśleć o prezentach, które przybliżą dzieciom geografię Polski, Europy, a może nawet Świata.

Mapa Polski – Zestaw edukacyjny dla dzieci

Połączenie kolorowej mapy z dyskretnie zaznaczonymi ważnymi elementami i atrakcjami turystycznymi oraz 7 czarno-białych map z wyzwaniami dostosowanymi do możliwości dzieci także tych młodszych.

Prezent dla dziewczynki i chłopka, 5+

Popełniłam niegdyś wpis o mapie Polski w formie puzzli, które także mogą być dobrym pomysłem na prezent.

Cena zestawu: 89 zł Dostępny: tutaj

Mapa Europy – Puzzle drewniane od Goki

Drewniane puzzle przedstawiające mapę Europy z puzzlami mniej więcej oddającymi kontury poszczególnych krajów.

Prezent dla dziewczynki i chłopca, 3+

Cena puzzli: 48 zł Dostępne tutaj: tutaj

Mapa Świata – Puzzle z 20 figurkami zwierząt

100-elementowe puzzle przedstawiające mapę Świata, do których dołączonych jest 20 figurek zwierząt, to

Prezent dla chłopca i dziewczynki, 5+

Cena puzzli: 99 zł Dostępne: tutaj

Książka + zabawa powiązana z książką

Książka i puzzle “Lokomotywa”

Jeśli w wakacje wybieracie się w podróż pociągiem, to miłym prezentem z okazji dnia dziecka może być książka “Lokomotywa” oraz puzzle XXL, które należy ułożyć w odpowiedniej kolejności podczas słuchania wiersza Tuwima. Ale uwaga! Wszystkie puzzle do siebie pasują, więc dobrą kolejność gwarantuje jedynie uważne słuchanie książeczki.

Cena zestawu: 67 zł Dostępny: tutaj

“Przygody kropli wody” + eksperymenty z wodą

Fantastyczna książka “Przygody kropli wody” autorstwa Marii Terlikowskiej to obowiązkowa pozycja w domowej, dziecięcej biblioteczce. Dzieci dzięki niej dowiedzą się wiele o stanach skupienia wody, przemianach w przyrodzie i będą się przy tym dobrze bawić słuchając bardzo dobrze napisanego wiersza. A po lekturze warto skorzystać z jednego z eksperymentów z wodą, który opisywałam swego czasu na blogu.

Cena książki: 26,90 zł Dostępna: tutaj

“Wędrówka pędzla i ołówka” + piórnik

Książka “Wędrówka pędzla i ołówka” również autorstwa Marii Terlikowskiej to także idealna lektura na wakacje. Czytanie książki można dodatkowo wzbogacić różnymi zabawami, np. stworzeniem wysp i połączenie ich mostkiem lub pokolorowaniem piórnika, do którego po swej wędrówce zgodnie z tekstem wiersza mogą się schować pędzel i ołówek.

Cena książki: 29,90 zł Dostępna: tutaj

Cena zestawu kreatywnego z piórnikiem: 31,50 zł (promocja) Dostępny: tutaj

Zabawy z farbami

Lato to idealny moment na zabawy z farbami. Jeśli mamcie to szczęście i jesteście radosnymi posiadaczami ogródka, można malować na dworze i cały związany z zabawą bałagan przenieść na dwór. Jeśli macie małe mieszkanie tak jak my, to nic straconego. Wystarczy dzieci usadzić w dużym kartonie pozwolić im malować nie tylko po kartkach, ale także po innych, odpowiednio dobranych przedmiotach, a nawet sobie. Po zabawie karton wyrzucamy, dzieci do wanny czy pod prysznic dla umycia i ochłody ;)

Drewniany samolot do ozdobienia farbami

Prezent odpowiedni dla 3-latka i 5-latki. Jeśli na wakacje wybieracie się samolotem, to może to być dobry przedsmak czekającej na dzieci przygody.

Cena samolotu: 25 zł Dostępny: tutaj

Torba dla małej damy do ozdobienia

W podróż wiadomo trzeba się spakować. Małej damie na pewno będzie milej wybrać się na wycieczkę z torbą samodzielnie ozdobioną. Torebkę można pomalować farbami akrylowymi, które po wyschnięciu są dość odporne na wodę (wersja dla starszych dzieci), flamastrami POSCA (wersja dla dzieci w różnym wieku) lub specjalnymi pastelami do tkanin (wersja dla młodszych dzieci).

Cena torebki: 25,5 zł Dostępna: tutaj

Gra dla dzieci

Gry planszowe to zawsze dobry pomysł na prezent. Nasza propozycja to opisywana ostatnio przeze mnie na blogu gra z serii “Nazwij i wrzuć” od polskiego producenta Tulula. Zdecydowaliśmy się na grę w wersji z ubraniami, ale ciekawa także wydaje się bardzo wersja z produktami spożywczymi. Gra jest odpowiednia zarówno dla 3-latka, jak i 5-latki.

Cena gry z rozszerzeniem: 89 zł Dostępna: tutaj

W podróż samochodem

Jeśli Wasza wyprawa zakłada długą podróż samochodem warto pomyśleć o prezencie, który sprawdzi się nie tylko w domu, ale także w drodze.

Kolorowanka wodna (znikopis)

Kolorowanki wodne to super zabawa i przy okazji niebrudząca :) Ja bardzo lubię te od Melissa & Doug z kilkoma scenami w praktycznym opakowaniu.

Uniwersalna zabawa dla chłopca i dziewczynki w wieku od 2 lat.

Cena kolorowanki: 36 zł Dostępna: tutaj

Układanka magnetyczna

W podróży sprawdzą się także układanki magnetyczne. Te dodatkowo mają opakowanie przystosowane właśnie do tego, aby zabrać je w drogę. Magnesy i ciekawa plansza pozwolą na układanie wielu scenek może także tych, które zaobserwowaliście w podróży?

Odpowiednie dla dziewczynki i chłopca w wieku 3-5 lat i myślę, że także dla starszych

Cena układanki: 90 zł Dostępna: tutaj

Kolorowanka i naklejki wielorazowego użytku

W wersjach bardziej dla dziewczynki lub dla chłopca, ale także w wersji uniwersalnej. Odpowiednie dla 3-latka i 5-latki. W specjalnym opakowaniu z flamastrami.

Cena: 54 zł Dostępne: tutaj

A Wy jakie szykujecie dla swych Szkrabów prezenty na Dzień Dziecka? :)

 

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Świetne pomysły, szczególnie wpadł mi w oko Zielnik wraz z praską :-) Na pewno przemyślę tę opcję, choć w naszym przypadku byłby to prezent dla syna :-)

Dodaj komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.