Gutek i potwory: Pan Flat nadchodzi! Book Cover Gutek i potwory: Pan Flat nadchodzi!
Gutek i potwory
Jaume Copons
Wydawnictwo RM
2018
14,5x20cm, oprawa twarda
136
Liliana Fortuny
3+

Co nam się podobało: forma połączenia komiksu z tradycyjnym tekstem, wciągająca fabuła, pozytywne przesłanie

“Gutek i potwory: Pan Flat nadchodzi!” wydawnictwa RM to pozycja na rynku książek dla dzieci, która wyróżnia się pod względem formy. Połączenie komiksu z tradycyjnym tekstem sprawia, że tę książkę się dosłownie pożera ;)

Gutek i potwory: Pan Flat nadchodzi!

Książka to nie potwór…ale potwory żyją w książkach!

Forma

Jestem zdania, że komiksy, to trochę niedoceniony obszar książek dla dzieci. Widząc po moich dzieciakach, jak z chęcią wybierają z półek książki właśnie w formie komiksu, myślę, że w domowej biblioteczce warto mieć choć kilka. Czytanie komiksów bardzo łatwo jest wzbogacić o wspólne zabawy, o czym pisałam tutaj:

Komiksy dla dzieci – co poza czytaniem?

W przypadku Gutka i potworów forma komiksowa uzupełniona jest tradycyjnym tekstem, co jest idealnym połączeniem.

Z jednej strony są chmurki z dialogami, które nadaja książce atrakcyjności, a z drugiej fabuła jest na bieżąco opisywana w tekście.

Fabuła

A właśnie. Jeśli chodzi o fabułę książki “Gutek i potwory: Pan Flat nadchodzi!” to opowiada ona o chłopcu, który nie darzy miłym uczuciem czytania czy nauki w ogóle. Poznaje jednak Pana Flata, za sprawą którego to nastawienie się zmienia.

“Gutek i potwory: Pan Flat nadchodzi!” to książka z ciekawą fabułą, ale jak widać także pozycja z wychowawczym przesłaniem.

Dzieci rozpoczynające przygodę z książkami, dzięki lustrowanej historii Gutka i Pana Flata idealne wejdą w świat fikcji. W książce dzieci znajdą siebie, swój bałagan w pokoju i zmagania z codziennymi obowiązkami. W tym wieku dzieci zaczynają mieć własną przestrzeń i być świadomym swoich doświadczeń. Dlatego kochają Gutka i cieszą się z książek dostosowanych do ich wieku.

– tak fenomen serii Gutek i potwory tłumaczy pierwotny wydawca, COMBEL.

Jeśli Twoje dziecko nie jest zbyt chętne do czytania, to myślę, że ta książka może to zmienić. Dzieciaki mniej chętne do czytania warto też wprowadzić w tajniki powstawania książek w ogóle o czym pisałam tutaj:

Jak nauczyć dziecko dbać o książki?

Seria “Gutek i potwory”

Gutek i potwory to seria powieści graficznych, w której dostępnych jest dziesięć tytułów. Tylko do 2016 roku na całym świecie sprzedano ponad 50 000 egzemplarzy. Każdy z nich to połączenie opowiadania z komiksem.

Kolejną książką z przygodami Gutka jest “Gutek i potwory: Obronić Nautilusa!”, do której jeszcze nie mieliśmy okazji zajrzeć, ale mam nadzieję, że wkrótce to nadrobimy :)

Gutek i potwory: Obronić Nautilusa!

Gutek i potwory to perypetie i kłopoty gwarantowane!