Rodzinny planner miesięczny od MaMyKalendarz.pl

Każda mama dzieci w wieku szkolnym wie, że zorganizowanie życia rodziny przy licznych obowiązkach domowych, zajęciach pozaszkolnych dzieci i swoich zobowiązaniach w pracy i w życiu prywatnym, jest wyzwaniem.

Kalendarz online

Prywatny i zawodowy kalendarz można prowadzić w Google Calendar i w moim przypadku to się świetnie sprawdza w połączeniu z Todoistem – narzędziem do zarządzania zadaniami.

Dla dzieci wczesnoszkolnych na takie rozwiązanie jest zdecydowanie za wcześnie, a one też potrzebują wiedzieć, kiedy są ich zajęcia z ceramiki czy urodziny koleżanki.

Miesięczny kalendarz/planner do druku

Dotychczas korzystałam z generatora kalendarza do druku. Zdarzało się jednak tak, że w natłoku spraw, dopiero w połowie miesiąca orientowałam się, że na lodówce wisi jeszcze kartka z poprzedniego miesiąca. Żeby więc nie musieć pamiętać, aby wydrukować każdorazowo kartki z kolejnym miesiącem, zrobiłam nasz uniwersalny kalendarz:

Kalendarze dla dzieci - Planner misięczny

Kalendarze dla dzieci – Planner misięczny

Po zalaminowaniu faktycznie na pewien czas było to rozwiązanie satysfakcjonujące. Jednak planów przybywało i nie zawsze mieściły się w takim kalendarzu, a też nie wszystkie wydarzenia dotyczyły każdego członka rodziny, co nie było widoczne na pierwszy rzut oka. Ponadto taki kalendarz trzeba było co miesiąc ścierać i uzupełniać na nowo datami.

Rodzinny planner miesięczny od MaMyKalendarz.pl

W mojej zawodowej naturze koordynatora projektów leży optymalizacja procesów, co przeniosłam też na grunt rodzinny. W związku z tym, w roku 2019 będziemy testować kalendarz a właściwie planner od MaMyKalendarz.pl.

Rodzinny planner miesięczny 2019 niebieski

Wyjątkowy kalendarz / planner ścienny dla rodziny w kolorze niebieskim.

Każdy z nas ma swoją kolumnę, a jedną kolumnę w kalendarzu przeznaczyłam na zajęcia wspólne.

Wyjątkowe wydarzenia oznaczymy naklejkami dołączonymi do kalendarza.

Żeby na szybko zanotować wydarzenie, nie będę musiała szukać czegoś do pisania, bo kalendarz ma uchwyt na flamaster.

Dodatkowo prosty, acz czytelny i estetyczny design cieszy moje oko i ładnie prezentuje się na ścianie.

Dzieciaki i ja powoli się z nim oswajamy i od stycznia zaczynam testowanie :)

Planner do torebki od MaMyKalendarz

Z kolei mamy, które swoje plany zawodowe i prywatne zamiast zapisywać w chmurze, wolą zapisywać tradycyjnie na kartce, może zainteresować kalendarz/planner od MaMyKalendarz w wersji do torebki.

Mam planer do torebki z naklejkami różowy

Wyjątkowy planner dla każdej mamy w kolorze różowym.

Ja sama się na takie rozwiązanie nie zdecydowałam, ale obdarowałam nimi pod choinkę znajome mamy, które wiem, że korzystają z kalendarzy książkowych.

 

A Wy jak organizujecie życie swojej rodziny? Korzystacie z MaMyKalendarz czy innego rozwiązania rynkowego, a może coś swojej produkcji? Podzielcie się pomysłami w komentarzach. Lub zajrzyjcie do mojego wpisu o kalendarzach dla dzieci:

Kalendarz z klocków i inne kalendarze dla dzieci

← Previous post

Next post →

1 Comment

  1. Przepiękne są te wszystkie planery. Ja od jakiegoś czasu używam kalnedarza w tablecie, ale chyba wrócę do papieru :)

Dodaj komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.