Bardzo głodna gąsienica Book Cover Bardzo głodna gąsienica
Eric Carle
Tatarak
twarda
26
Eric Carle
angielski
Monika Perzyna
1+

Co nam się spodobało: niepozorna, kreatywna, błyskotliwa książka, która zaskakuje nie tylko treścią ale i formą i wbrew pozorom nie jest tworem naszych czasów, bo po raz pierwszy została opublikowana ponad 45 lat temu

“Bardzo głodna gąsienica” Erica Carle’a to niepozorna książeczka dla najmłodszych czytelników (1+), która zaskakuje nietypowym wykorzystaniem swoich grubych, kartonowych stron, dzięki czemu może być atrakcyjnym wprowadzeniem do nauki cyfr od 1 do pięciu oraz dni tygodnia.

Bardzo głodna gąsienica Wydawnictwo Tatarak

“Bardzo głodna gąsienica” to książka o smakołykach, dniach tygodnia i liczbach, a tu dodatkowo w formacie XL.

Idąc za ciosem nieco starsze dziecko (2+) może nie tylko o bardzo głodnej gąsienicy przeczytać, ale także samodzielnie ją wykonać.

Do wykonania gąsienicy na wzór tej z książeczki Erica Carle’a potrzebne będą:

  • Koraliki: 5 czerwonych (1 jabłko i 4 truskawki), 2 zielone (gruszki), 3 niebieskie (śliwki), 5 pomarańczowych (pomarańcze) i jeden koralik w dowolnym kolorze jako głowa gąsienicy,
  • 3 tzw. druciki kreatywne,
  • Blok techniczny biały lub kolorowy,
  • Coś do ozdobienia skrzydeł przeobrażonej w motyla gąsienicy, np. flamastry, farby, naklejki,
  • Nożyczki,
  • Dziurkacz,
  • Opcjonalnie szczypce okrągłe do zawinięcia drucika na początku i końcu gąsienicy.

Jeden z drucików z jednej strony zawijamy przy pomocy szczypiec i nawlekamy na niego koralik-głowę. Wystający kawałek drucika to nosek, więc dorysowujemy oczy. Nawlekamy pozostałe koraliki w kolejności w jakiej jadła poszczególne owoce gąsienica.Optymalnie by było na jabłko użyć koralika w innym odcieniu czerwonego niż na truskawki, co nam się niestety nie udało. Zawijamy drucik na końcu gąsienicy. Wycinamy i ozdabiamy skrzydła. Robimy w nich cztery dziurki jak na zdjęciu i przewlekamy przez nie dwa pozostałe druciki. Przekładamy gąsienice i mamy motyla.

W pepito.pl dostępny jest zestaw kreatywny do książki “Bardzo głodna gąsienica”, który zawiera wszystkie niezbędne elementy, aby stworzy gąsienicę i motyla:

Zestaw kreatywny do książki “Bardzo głodna gąsienica” Erica Carla

Wyjątkowy zestaw kreatywny z serii “Mali Ilustratorzy” do książki “Bardzo głodna gąsienica” Erica Carla. Pomysł i realizacja Pepito.pl.

W zależności od wieku dziecka przy niektórych czynnościach będzie potrzebna pomoc rodzica. Z naszego doświadczenia wynika, że dwulatek świetnie poradzi sobie z wszelkiego rodzaju nawlekaniem, przewlekaniem, przekładaniem, a zwłaszcza z malowaniem :)

bardzo-glodna-gasienica-co-potrzeba-1bardzo-glodna-gasienica-co-potrzeba-2bardzo-glodna-gasienica-nawlekaniebardzo-glodna-gasienica-nawlekanie-skonczonebardzo-glodna-gasienica-ze-skrzydlamibardzo-glodna-gasienica-dziury-w-skrzydlach-motylabardzo-glodna-gasienica-motyl

A po wspólnej zabawie może skusicie się na wspólne oglądanie:


Linki do przyborów plastycznych prowadzą do sklepu pepito.pl, z którym współpracuję na zasadach programu partnerskiego, dzięki czemu kupując wskazane produkty wspierasz mój blog nie ponosząc dodatkowych kosztów. Z góry dziękuję za wsparcie i życzę udanej zabawy z dzieckiem.