Nasze zimowe pejzaże z solą

Zainspirowana wpisem z listą rzeczy do zrobienia z dzieckiem zimą i wspomnianym tam malowaniem z solą razem z Alą stworzyłyśmy nasze małe zimowe arcydzieła.

Do przygotowania obrazków wykorzystałyśmy:

  • niebieską kartkę papieru (warto wziąć z bloku technicznego),
  • farby plakatowe w zimowych kolorach,
  • pędzle, wałek, gąbka, paleta do farb,
  • klej Wikol,
  • zwykłą sól kuchenną – chociaż ta gruboziarnista na pewno sprawdziłaby się lepiej.

Do stworzenia zimowych pejzaży z solą wybrałyśmy tylko 3 farby w zimowych kolorach: białą i niebieską w dwóch odcieniach. Niewielka ilość farb nie poszła w parze z ilością sprzątania po zabawie, ale to każdy rodzic, który malował farbami z dzieckiem, jest na pewno w stanie sobie wyobrazić ;) Obie z Alą namalowałyśmy farbami bałwanki. Nie czekając aż farba wyschnie obrazki polałyśmy klejem, a następnie posypałyśmy solą. Jak się pewnie domyślacie, to się Ali bardzo spodobało :) Ja oszczędnie polałam klejem i posypałam solą tylko tło bałwanka. Ala dała się trochę ponieść tej niepowtarzalnej okazji nieograniczonego smarowania klejem i sypania solą, w wyniku czego jej bałwanek znikł pod warstwą “śniegu”. Mieszankę farby, kleju i soli Ala potraktowała pędzlem, wałkiem i gąbeczką uzyskaną ze zmywaka kuchennego. Dobrze, że kartkę, na której powstał obrazek złożyłyśmy na pół, bo pod koniec miałam już obawy, że zaraz zamiast bałwanka pojawią się na niej dziury. Gdy klej wysechł otrzymałyśmy zimowe pejzaże o bardzo ciekawej fakturze. Gotową pracę można spryskać lakierem do włosów, żeby dodać jej trwałości.

 

← Previous post

Next post →

3 Comments

  1. Ależ to musiała być zabawa dla Ali! Ja w podstawówce używałam podobnej techniki, tylko zamiast soli używałam kaszy manny.

  2. Jej, w pierwszej chwili pomyślałam, że na szybie takie cuda robicie :) Super pomysł, muszę koniecznie wypróbować, ponieważ moja córcia uwielbia tego typu prace :)

  3. My póki co malujemy zwykłymi farbkami. Jest fajnie dopóki Filip nie próbuje wypić wody z kubeczka ;)

Dodaj komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.