“Liczby” E. i W. Szwajkowscy oraz nasze liczby z klocków Lego Duplo

Liczby Book Cover Liczby
Elżbieta i Witold Szwajkowscy
Wilga
2015
37x198 x124 mm, oprawa twarda
24
Ursynoteka
Karolina Dziewa
2+

Co nam się spodobało: ilustracje, wierszyki i zagadki, które pomagają zapamiętać kształt cyfr i wartość liczbową

Książka dla dzieci “Liczby” autorstwa Elżbiety i Witolda Szwajkowkich składa się z 10 wierszyków opisujących liczby od 1 do 10. Do każdej liczby jest też odpowiednia, nawiązująca do wiersza ilustracja oraz zagadka. Na końcu książki jest zadanie, które polega na dopasowaniu liczb do ich wartości na kostce oraz wierszyk ze wszystkimi liczbami.

Liczby E. i W. Szwajkowscy

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 30 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny. Pokaż szczegóły Bez stresu i obaw Darmowy zwrot Możesz sprawdzić czy towar dostępny jest w sklepie od ręki lub zamówić go przez Internet i odebrać w sklepie.

Poprzez skojarzenie liczb ze zwierzętami i przedmiotami codziennego użytku dzieciom będzie łatwiej zapamiętać kształt cyfr.

Liczby Szwajkowscy - Jeden

Liczby Szwajkowscy – Jeden

Liczby Szwajkowscy - Pięć

Liczby Szwajkowscy – Pięć

Liczby Szwajkowscy - Dziewięć

Liczby Szwajkowscy – Dziewięć

Liczby Szwajkowscy - Dziesięć

Liczby Szwajkowscy – Dziesięć

Pomysł na zabawę do książki – Liczby z klocków Lego Duplo

Ilustracja z liczbą 10 zainspirowała nas w pierwszej kolejności do zbudowania własnych klockowych dziesięcioelementowych węży, a następnie do stworzenia wszystkich omówionych w książce liczb od zera poczynając, a na dziesięć kończąc. Właściwie to na tym się nie skończyło, ponieważ następnie nasze klockowe liczby sfotografowałyśmy, a ze zdjęć powstał album do ponownego być może już samodzielnego budowania klockowych liczb.

W albumie znalazły się również zdjęcia nie tylko liczb, ale także liter, które Ala zbudowała sama, a także sama uwieczniła swoim aparatem. Myślę, że poza walorem edukacyjnym będzie z tego także miła pamiątka :)

Gdybyście chcieli na podstawie naszych zdjęć stworzyć własny album poniżej zamieszczam je do pobrania i wywołania w formacie 10×15 (z paseczkami, gdyby pani w punkcie foto pytała ;)

Można klocki potrzebne do zbudowania liczb wraz z kartami włoży do jednego pojemnika, żeby w takcie budowania skupić się jedynie na odtwarzaniu, a nie szukaniu potrzebnych klocków.

← Previous post

Next post →

3 Comments

  1. Dzień dobry,
    syntetycznie, ale ładnie :) Trafiliśmy do Pani przypadkiem i taka niespodzianka. Cieszymy się, że spodobały się Pani nasze wierszyki – zapraszamy po więcej na naszą stronę na fb.
    Pozdrawiamy :)

    • Dziękuję za odwiedziny :) Wpis faktycznie syntetyczny ;) Wkrótce jednak zostanie uzupełniony o pomysł na zabawę do książki. Zapraszam wówczas ponownie :)

      • O, bardzo nas Pani zaciekawiła. Będzie również na fb? Chętnie zobaczymy!

Dodaj komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.