Wraz z pierwszym powiewem cieplejszego wiatru, w mojej głowie (i podejrzewam, że nie tylko mojej ;) pojawia się myśl i plany o dłuższych i krótszych wyjazdach z dziećmi. I tak, jak na te dłuższe wyjazdy najczęściej czekamy, aż zrobi się naprawdę ciepło, dzieci będą miały wakacje w szkole, a my będziemy mogli wziąć urlop w pracy, tak te krótsze, jednodniowe wycieczki możemy realizować właściwie co weekend.

Jeśli szukacie pomysłu na jednodniową  wycieczkę z dziećmi w okolicy Warszawy, to koniecznie musicie odwiedzić Pomiechówek. Dojechać do Pomiechówka można bezpośrednim pociągiem Kolei Mazowieckich z Dworca Gdańskiego. W jedną stronę dostałam informację, że za dzieci do 6 roku życia się nie płaci. W drodze powrotnej konduktor poinformował mnie, że dzieciom bilet trzeba jednak kupić. Więc ostatecznie bilet dzieciom jest potrzebny lub nie w zależności na jakiego konduktora traficie ;)

Atrakcje dla dzieci w Pomiechówku

Niedaleko od stacji kolejowej przy szkole podstawowej jest wejście na ścieżkę edukacyjną pełną atrakcji dla dzieci takich jak naturalna karuzela, most linowy, strumyk z zaporami, tunele, taras widokowy, platformy edukacyjne z ilustracjami z książki “Rok w lesie”.

Osobiście bardzo lubię podróżować, ale zdecydowanie nie jestem typem obieżyświata. Staram się jednak w miarę możliwości pokazać dzieciom kawałek świata. Jestem przekonana, że każda podróż, nawet ta mała, zostawia w nas i dzieciach wspaniałe wspomnienia i doświadczenia. Ala swoje wspomnienia zapisała o tak:

A po akcesoria dla mamy i dziecka, które przydadzą się w podróży zapraszam do mojego sklepu Pepito.pl: https://pepito.pl/pl/menu/w-podrozy-437.html :)